יוצרים מחאה - מאחורי הקלעים

קול ההפגנות

שאולי עמיר

מחאת נס ציונה, 2021

עם תחילתן של ההפגנות ההמוניות בצומת הקניותר, פנה אלי צבי פלטיאל ושאל אותי האם אני מוכן לקחת על עצמי את דיברור ההפגנות. היתה הבנה בקרב מובילי ההפגנה כי ללא הד ציבורי, השפעת הפגנה זו, כהפגנות אחרות, תהיה מוגבלת מאוד ולא תגיע לידיעת הציבור, ומכאן גם ההשתתפות בהן תהיה מועטת.

 הדיווחים הראשונים היו מאוד לאקוניים, עסקו בעיקר במספר המשתתפים והתמקדו בעיתונות המקומית בלבד.

 עם גבור ההפגנות והגברת מעורבות "דגלים שחורים" בהן, נוספו לרשימת מקבלי הדיווחים גם העיתונים המובילים בארץ ודוברוּת "דגלים שחורים", כדי לקבל תהודה מירבית. לדיווחים נוספו תמונות וסרטונים של הדוברים השונים בהפגנות, בנוסף לתמצות דבריהם. 

נוכחתי כי ככל שהדיווחים עסקו באלימות המילולית והפיזית, אשר לה היינו עדים בתקופה בה הפגינו הביביסטים סוגדי הנאשם מקיסריה, כך גבר הכיסוי העיתונאי. עמו גם הגיעו עיתונאים להפגנות  וזכינו גם לעריכת ראיון מקיף עם מארגני ההפגנות בעיתון 'הארץ'. 

כתוצאה מהאירועים האלימים שהתחילו בעיר והופעת השלט המאוס: ״שמאלנים בוגדים״ לראשונה בנס ציונה, עלתה העיר לכותרות כאחת הערים המובילות במספר משתתפי ההפגנות באופן קבוע. הכותרות גם הבליטו את העימותים עם הביביסטים. 

למרבה הצער, דעך הכיסוי הארצי עם הפסקת הפגנות הנגד של הביביסטים, ונותרו רק הדיווחים של העיתונאים המקומיים. המוביל והתומך העיקרי בהן היה אבי בן-דוד כל עוד ״כל נס ציונה״ היה בבעלותו. לאחר מכן המשיך בן-דוד לדווח ב״נס ציונה נט״, האתר אותו הוא יסד ואותו הוא מנהל עד ימים אלה.

שאולי מדווח מעין הסערה
26.12.20 צילום ראובן להב
שאולי מדווח מעין הסערה 26.12.20 צילום ראובן להב
דיווח עיתון "הארץ" על הדבקת מדבקות שמאלנים בוגדים
שאולי בפעולה. מקליט ומפיץ 13.02.21 צילום: ראובן להב
שאולי בפעולה. מקליט ומפיץ 13.02.21 צילום: ראובן להב
שלחו לי הודעה במייל
הודעה על
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
ראו את כל התגובות