האורחים שלנו - קבלו את...

רגע לפני הבחירות

מחאת נס ציונה, 2021

יאיר נהוראי

06.03.21

עו"ד יאיר נהוראי חוד החנית של המלחמה ברעיונות ובמגמות ההקצנה בציונות הדתית ובמוסדות הדגל שלה – המכינות הקדם צבאיות, האיש שחוזה את סופה של ישראל כדמוקרטיה ליברלית והפיכתה למדינת הלכה קיצונית ולאומנית.

עידן הדמוקרטיה המהותית נמצא בסימן שאלה עמוק מאד. ההפגנות מתרכזות בביבי ובכתבי האישום, אבל ביבי הוא רק הכותרת. מתחתיה רוחש מנגנון שמטרתו להעביר בדרכים דמוקרטיות את מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית במובנה המהותי למדינה יהודית. כלומר שלטון של עריצות הרוב. מדינה מסורתית שתכפה כפיה דתית של הרוב על המיעוט.

בולט במיוחד הקמפיין של בנט (חוק ההתגברות).

הכפיה הדתית תשרה על כל מקום בארץ. לכך מתחבר קמפיין "שמאלנים בוגדים". זה קמפיין שמסווה את המטרה. המלה שמאלנים במהותה מאפיינת תפיסת עולם ליברלית של שלטון החוק.  ולכן "שמאלנים בוגדים" זה הקטר שמריץ את רכבת עריצות הרוב.

ביום שישלוט כאן ימין משיחי, לא נוכל יותר לדבר. כי מהותו של שלטון עריצות הרוב היא לא לאפשר למי שחושב אחרת לחיות, כי זה מאיים עליו.

אני רואה בהפגנות ובבתי המשפט את האנשים הנפלאים שמנסים לשמור על ישראל דמוקרטית, וכולי תקווה שהמרץ והאנרגיות לא יתפוגגו יום אחרי הבחירות. אנחנו עלולים למצוא את עצמנו, אם ביבי ילך,  תחת שלטון של בנטיזם משיחי, שהוא יותר חמור מביביזם.

אני רוצה לקוות שכל האנשים הנפלאים שנמצאים כאן ימשיכו להילחם למען ישראל יהודית ודמוקרטית.

עו"ד יאיר נהוראי 06.03.21 צילום ורד הדר
יאיר נהוראי מדבר דמוקרטיה 06.03.21 צילום ורד הדר
יאיר נהוראי מדבר דמוקרטיה 06.03.21 צילום ורד הדר
אבתיסאם מרעאנה 13.03.21 צילום נעם אמיר
אבתיסאם מרעאנה 13.03.21 צילום נעם אמיר
הזמנה להפגנה אורחות גבי לסקי ואבתיסאם מרעאנה
הזמנה להפגנה אורחות גבי לסקי ואבתיסאם מרעאנה

אבתיסאם מרעאנה

13.03.21

אשת תקשורת ומועמדת לכנסת מטעם מפלגת העבודה (חברת כנסת אחרי בחירות 2021):

בימים שכאלה (בחודש שבו גם חל יום האישה) צפים כל כך הרבה דברים קשים, וכל מה שאנחנו כנשים, כנערות, כאמהות, כאחיות, ערביות ויהודיות, בלא הבדל בין גזע לנטיה מינית, לשייכות, לשפה. כולנו כנשים מתמודדת עם שאלות מאד גדולות על הזהות שלנו, על המרחב שלנו ועל הקיום שלנו.

נשים וגברים שעומדים לצידנו במחאה, כולם אומרים לא להדרת נשים, לא להשתקה, לא לאלימות ולא להטרדות. עומדות ועומדים ביחד על מנת לאפשר לנו ולדור הבא לחלום ולהגשים חלומות, שתהיה פה מדינה שוויונית.

אני ערביה אך הזהות שלי הרבה יותר עמוקה מכך: בת אדם, אשה, אמא, אזרחית שוות זכויות וערביה. הערביות שלי היא התרבות שלי שאני גאה בה. אני גאה להיות ערביה אזרחית מדינת ישראל, רוצה לחיות בשכנות בלי פחד – פחד מערביות או מיהודיות. אנחנו לא אויבות, ומסרבות להיות אויבות.

אנחנו תקווה. אתן ואתם תקווה.

 

כולנו עומדות בכל מקום, ואנחנו גשר כדי לבנות עתיד בטוח של שלום ובטחון בעיקר לילדינו.

גאה להיות מספר 7 במפלגת העבודה שפועלת בחצר האחורית של מדינת ישראל ומשמיעה קולות מושתקים.

אני מבקשת לשנות את פני בית המחוקקות והמחוקקים שלנו.

ביבי – שילך, שיפסיק לחלק כספי שוחד בחירות, שיפסיק להגיד שאנחנו נוהרות לקלפיות. הוא סיים את תפקידו, והממשלה שלו סיימה את תפקידה.

אנחנו רוצות ממשלה של נשים חזקות לצד גברים חזקים.

אנחנו רוצות חברה יותר טובה. כי מגיע לנו!

גבי לסקי

13.03.21

גבי לסקי, עורכת דין שעסקה במשך שנת המחאה בהגנה משפטית נמרצת על מפגינים שנעצרו והואשמו על ידי המשטרה, מועמדת לכנסת מטעם מפלגת מרצ (אחרי בחירות 2021, חברת כנסת).

ההסתה שיוצאת מבלפור יוצרת מציאות של פגיעה אמיתית בזכות שלנו לומר "נתניהו אתה מושחת, אנחנו לא רוצים אותך יותר". השחיתות משחיתה, כשבראש הפירמידה יש לנו אדם שכל מעשיו נועדו לקדם את האינטרסים האישיים שלו, הוא יוצר סביבו מנגנון לטיפוח השחיתות. חותם על הסכם עודפים לקראת הבחירות עם תלמידו של  מאיר כהנא, נותן לגיטימציה לכהניסטים כדי לקדם את האינטרסים שלו. מייצר אויב מבחוץ, וכמו כל הפשיסטים מייצר אויבים פנימיים. קודם הערבים שנוהרים, עכשיו המפגינים הם מפיצי מחלות, אנרכיסטים ובוגדים.

מפרק את מנגנוני שומרי החוק. תוקף את אמצעי התקשורת, למרות שהוא בעצם שולט בהם. ממנה אנשים מסורסים לתפקידי שומרי הסף, כמו מבקר המדינה. גם היועמ"ש שמתעלם מהפרשות הרציניות ביותר כמו הצוללות והמניות. יוצא נגד אזרחים ואזרחיות, ויוזם חוקים אנטי דמוקרטיים כמו חוק הלאום.

האיש שהביא את החיסונים שוכח לספר שנפטרו כאן 6000 איש. משום שמלחמתו בקורונה היא פוליטית, ולכן אזרחים לא יכולים להגיע לארץ לממש את זכותם לבחור.

כאן נמצאים החולמים והחולמות האמיצים והאמיצות. והפעם הטובים ינצחו!

ב-23 במרץ נצא להצביע להילחם על עקרונות השוויון, על הפרדת דת ומדינה, נגד הכיבוש, בעד סביבה מקיימת.

גבי לסקי 13.03.21 צילום נעם אמיר
גבי לסקי 13.03.21 צילום נעם אמיר
מפגיני נס ציונה והסביבה מקשיבים לגבי ואבתיסאם 13.03.21 צילום נעם אמיר
מפגיני נס ציונה והסביבה מקשיבים לגבי ואבתיסאם 13.03.21 צילום נעם אמיר
שלחו לי הודעה במייל
הודעה על
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
ראו את כל התגובות