ארץ עיר - מחאת נס ציונה בתקשורת

התקשורת מגלה את מחאת נס ציונה

צבי פלטיאל

מחאת נס ציונה, 2021

מחאת נס ציונה לא זכתה לסיקור משמעותי בכלי התקשורת. בכך דמתה לרוב מוקדי ההפגנות האחרים בארץ. גם המוקדים המרכזיים (בלפור, הבימה, קיסריה, פתח תקווה) זכו לדיווח חסר בתקשורת המשודרת והכתובה, והדיווחים שהגיעו מהם התאפיינו בסיקור עויין ומגמד.

בתקשורת המקומית זכינו לסיקור קבוע של "כל נס ציונה" שעורכו, אבי בן דוד, סקר את ההפגנות והפעילות דרך קבע. 

התקשורת הארצית "גילתה" את נס ציונה בזכות תומכי נתניהו שפתחו בעיר את מסע "שמאלנים בוגדים" הארצי. האלימות של תומכי נתניהו הגיעה לשיאים בכרזות שנאה ואיומים שכוונו נגד מפגיני העיר. באירוע מסוים גם נזרק רימון הלם לחצר בית.

עיקר הדיווח היה של העיתונאים בר פלג וג'וש בריינר. דיווחים נוספים ברדיו ובטלוויזיה (לא מופיעים כאן) עסקו בכתובות השטנה שכתבו תומכי נתניהו על קירות בעיר. למעשה,  בשיא האלימות היו מארגני ההפגנות מרואיינים מבוקשים. 

 

בלפור קיסריה נס ציונה
בלפור? קיסריה? נס ציונה! כתבה במוסף השבת של ידיעות אחרונות 25.12.20 מאת ליאור בן עמי
דיווח בכל נס ציונה והזמנה להפגנה
דיווח בכל נס ציונה והזמנה להפגנה
הארץ, עמוד השער 15.12.20
הארץ, עמוד השער 15.12.20
כתבה של בר פלג בעיתון הארץ
כתבה של בר פלג בעיתון הארץ
ג'וש בריינר, אתר "הארץ" 15.12.20
בעקבות אירועי האלימות, תשובת התנועה הקיבוצית.
בעקבות אירועי האלימות, תשובת התנועה הקיבוצית.

פורסם במוסף "הארץ"  2019

נס ציונה על המפה

לכתבתו של הילו גלזר אודות נס ציונה ("הנס של ציונה", מוסף הארץ 19.7.2019) הוקצו חמישה עמודים שלמים. ברכות למערכת שגילתה את העיר. כמה חבל, על כן, שכמעט כל כולה הוקדש לענייני נדל"ן. זכינו להכיר את העיר מבעד למשקפי מתווך נדלן, קבלן, בעלי רכוש נדלני, סגן ראש עיר לשעבר העוסק בנדל"ן ועוד.

יש לנס ציונה ולתושביה פנים רבות ומגוונות, אך מיעוטן זכו לאזכור חפוז ורובן לא הוזכרו כלל. הנה פרט מעניין ועכשווי שלא זכה להתייחסות כלשהי. תושבי נס ציונה מפגינים נגד השחיתות השלטונית מדי שבוע זה למעלה משנתיים ברציפות! בשרב, בגשם, ואפילו בימים נעימים. לא מאמינים? הסתכלו בתמונות. ההפגנות בנס ציונה מושכות אליהן גם משתתפים מערי הסביבה (ראשל"צ, רחובות, גדרה, יבנה), וממושבים שונים באזור. כך הפכה נס ציונה למוקד ההפגנות באזור. רק ערים גדולות יותר כפתח תקווה, תל אביב וירושלים, יכולות להתהדר ברצף הפגנות ארוך מעט יותר.

מדוע לא יודעים על ההפגנות נגד השחיתות בנס ציונה? אולי משום שהעיתונאים מתעלמים ומעדיפים לעסוק בנדל"ן.

צבי פלטיאל

תושב טירת שלום, נס ציונה

שלחו לי הודעה במייל
הודעה על
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
ראו את כל התגובות