כותבים מחאה - נפגשנו בהפגנות

מ-10 ל-5

צבי פלטיאל

מחאת נס ציונה, 2021

בין המפגינים הנאמנים ביותר היה עמוד הרמזור מספר 8 בצומת הקניותר בנס ציונה. תמיד הוא היה שם מוכן ומזומן לאחוז בצידה האחד של הכרזה הגדולה שהבאתי. תמיד מחכה בדיוק במקום הנכון, עוד לפני השעה היעודה. אף פעם לא התלונן על כך שהחבלים או האזיקונים שחיברתי לוחצים מדי. אפילו כשפקחי העיריה או השיטור דרשו שננתק את הכרזה והשלטים, תמיד עשה עצמו אילם, ודומה שרק אני שמעתי את צחוקו החרישי (עוד עליו ב"ע'.ש' הנאמן")

שני רק ל-8, היה תאומו הזהה, עמוד מספר 10 בצומת בית עובד.  גם הוא נאמן, מסור, ומתמסר לכרזה שחיברתי אליו בכל בוקר בו בחרנו להפגין במקום. ואז זה קרה. בוקר אחד השתרך טור ארוך של מכוניות בכיוון הנסיעה של הרמזור.

 מסתבר שהרמזור דילג על האור הירוק במשך שני סבבים או שלושה. לא קשה לשער את תחושתם של הנהגים שנתקעו בטור בשעת בוקר עמוסה זו.

צומת בית עובד
צומת בית עובד: מפגינים, שלט ועמוד נאמן 10.3.20

אחד מהם יצא ממכוניתו, ניגש לכרזה ושבר את מקל התמיכה שלה בחמת זעם. תוך כדי כך הוא מטיח בי: "אתה מסתיר את החיישן ובגללך כולנו תקועים כאן!"

נבוך מחרפתי ומהפגיעה בכל כך הרבה נהגים, הסרתי את הכרזה מהעמוד וחיכיתי לאור הירוק במעבר החצייה, כדי לעבור לצידו האחר של הצומת. עמוד 10 הנבוך שתק גם הוא.

מאז המשכתי לקשור את הכרזה לעמוד 5 בכל הפגנה באותו צומת מבלי שתסתיר חיישן כלשהו. 5, כשני אחיו, נרתם ברצון למשימה.

כעבור שבועות ספורים שמתי לב ששוב משתרך טור ארוך של נהגים נרגזים מול עמוד 10. נדמה היה לי ששוב דילג הרמזור על הירוק במשך כמה סבבים, אך לפני שהצלחתי לאשש את ההשערה הוא הפך ירוק וחילץ את הנהגים ממצוקתם.

בהפגנה האחרונה בצומת בית עובד זה קרה פעם נוספת. טור ארוך השתרך מול רמזור 10. הפעם שמתי לב לכך מוקדם מספיק כדי להיווכח שהרמזור אכן מדלג על ירוק בחלק מהסבבים, גם כשכרזה אינה קשורה אליו ואינה מסתירה חיישן כלשהו.

כך הבנתי סופסוף מדוע התעכבה הרכבת הממשלה עד כה. נפרדתי מעמוד 5, לא לפני ששמתי לב לסמיילי אפור על רקע אפור באמצעותו אישר את מסקנתי.

עמוד 10 צומת בית עובד
עמוד 10 צומת בית עובד
עמוד 5 צומת בית עובד
עמוד 5 צומת בית עובד
שלחו לי הודעה במייל
הודעה על
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
ראו את כל התגובות