כותבים מחאה - נפגשנו בהפגנות

ב' בחור ישיבה

צבי פלטיאל

מחאת נס ציונה, 2021

את ב' פגשתי ברחובות, בעת הפגנה גדולה שערכנו נוכח ביקורו של נתניהו בהיכל התרבות בעיר. היה זה במהלך מסע הבחירות של נתניהו לקראת סבב הבחירות הרביעי והאחרון, במרץ 2021. מפגינים רבים נערכו מול הכניסה הראשית, אך אנחנו ואחרים נאספנו ליד הכניסה האחורית, בהנחה שהוא "יוברח" פנימה דרך כניסה משנית.

הופתענו לגלות עשרות, ואולי מאות תלמידי ישיבה שהסתובבו בין המפגינים בדבוקות קטנות, אך לא נטלו חלק בהפגנה. יש אומרים שחלקם גויסו כדי למלא את ספסליו הריקים של האולם.

שאלתי אחד מהם, מה עושים כאן תלמידי ישיבה כה רבים. הוא הסביר שהם לומדים בישיבה סמוכה, ובאו לראות מה פשר הקולות והרעשים. הן "אין קול ענות גבורה, ואין קול ענות חלושה, קול ענות אנוכי שומע!" ההסבר נראה לי קצת קלוש, שהרי רבני ישיבה אינם מתירים לבטל תורה רק בגלל סקרנות. סקרנות היא אויבם הגדול.

נזכרתי בשיחה קצרה עם תלמיד ישיבה שפגשתי עת שימש כפעיל ביום הבחירות לפני שנים רבות.

 אני: "האם אין בזה עבירה של ביטול תורה?"

הוא: "אדרבא, אנחנו מקיימים מצווה!"

אני: "איני מכיר  בין תרי"ג המצוות אף מצווה המחייבת לפעול למען בחירה במפלגה זו או אחרת!"

הוא: "ועשית כל אשר יוֹרוּךָ!" 

ב' בחור ישיבה וחבריו, לצד שתי מפגינות ומדבקת "נכשלת". 10.3.2021 צילום: צבי פלטיאל

בחזרה למרץ 2021.

נכנסנו לשיחה עם חלק מבחורי הישיבה וניסינו להסביר מה מניע את המפגינים לצאת נגד נתניהו באורח כה נמרץ. לא, לא שכנענו אותם, אך אולי זרענו זרעים של של חשיבה שונה בקרב מקצתם.

התעודדנו גם מעט מדבריו של ב' שהבהיר שהפעם לא יצביע בעד אחת המפלגות החרדיות. הוא הביע את אכזבתו המרה מהאופן בו ניהלו מנהיגי הציבור החרדי ורבניו את משבר הקורונה.

אסון ל"ג בעומר במירון היה עדיין בגדר עתיד עלום.שלחו לי הודעה במייל
הודעה על
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
ראו את כל התגובות