יוזמות ואירועים - אירועים מיוחדים

פרוייקט "לך" בנס ציונה

אילנה רוטפילד

מחאת נס ציונה, 2021

אחרי חודשים שבמהלכם הפגנו באדיקות בבלפור, הגיע הסגר שהביא אותנו להכיר את המחאה המקומית של נס ציונה – מחאת הצומת ואת חבורת המפגינים הנפלאה. בדיוק באותה התקופה נחשפתי בפייסבוק ליוזמה היצירתית של צילום ה"לך". צילומים של כתיבת המילה  "לך" על ידי אנשים שנראים ממעוף הציפור (היוזמה של יאיר פלטי). מיד חשבתי שכדאי שנעשה אצלנו בנס ציונה פרויקט כזה. עדיין לא ממש הכרתי את הנפשות הפועלות, אבל כשזרקתי את הרעיון לאוויר בקבוצת הוואטסאפ, הבנתי שיש פה התלהבות.

כשראיתי תמונות של מפגינים, זה תמיד ריגש אותי. אבל תהיתי מה כל כך מרגש דווקא בצילום הקבוצתי הזה שתפס אותי? אני חושבת שצילום ה"לך" מייצג עמידה קבוצתית מאוחדת מול מטרה ברורה וכנה. הזעקה מהלב – היא המרגשת.

לשדה יצאנו...
24.10.20 צילום: נעם אמיר
לשדה יצאנו... 24.10.20 צילום: נעם אמיר

גייסנו את צלם הרחפנים גלעד פירסט ובחרנו מיקום ראוי בכניסה הצפונית לעיר. היה לי חשוב שבצילומים יראו את נוף נס ציונה ברקע ה"לך". זו היתה תקופה של הרבה אלימות כנגד המפגינים, בעיקר במוקד שלנו בנס ציונה, והיה חשש אמיתי שיבואו לחבל בצילומים. לכן השארנו את פרסום המיקום הצילום המדויק ממש לרגע האחרון.

ביום המיועד 24.10.2020, למרות החששות, הופתענו שהגיעו עשרות רבות לשדה שבכניסה לעיר. מבוגרים וצעירים כאחד. כולם היו סבלניים מאוד להוראות הבימוי, וההתרגשות והתקווה ממש הורגשו אצל כולנו.

מפגינים על שתיים ועל ארבע מסתדרים לכתובת "לך" 24.10.20 צילום רונן חסון
"לך" מבט מהרחפן 24/10/20 צילום רחפן גלעד פירסט

הסרטון  (לצפיה ) והצילומים שפורסמו התקבלו בהתרגשות והתלהבות רבה על יד כולם, גם מחוץ לנס ציונה.

פרוייקט אחד מיני הרבה יוזמות יצירתיות שאפיינו את המחאה. אמנם מעשה קטן ומקומי, אבל כלל היוזמות הקטנות, הן שהניעו בסופו של דבר את המחאה הגדולה, הן שיצרו את השינוי.

מפגיני נס ציונה יוצרים "לך" בשדה סמוך לעיר 24/10/20 צילום נעם אמיר
מפגיני נס ציונה יוצרים "לך" בשדה סמוך לעיר 24/10/20 צילום נעם אמיר
כולנו קוראים "לך"
כולנו קוראים "לך" 24.10.20 צילום נעם אמיר
"לך" מבט מהרחפן 24/10/20 צילום רחפן גלעד פירסט
"לך" מבט מהרחפן 24/10/20 צילום רחפן גלעד פירסט
"לך" כבר 24/10/20 צילום רחפן גלעד פירסט
"לך" כבר 24/10/20 צילום רחפן גלעד פירסט
שלחו לי הודעה במייל
הודעה על
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
ראו את כל התגובות