יוזמות ואירועים - כל מה שזז מחוץ להפגנות

מחאה נגד ראש עיריית נס ציונה

הדס ענבר

מחאת נס ציונה, 2021

לאחר בחירות מרץ 2021, בשבוע השני של אפריל 2021, התפרסמה בעיתונים מודעה גדולה בה קראו ראשי עיריות ומועצות מקומיות ואזוריות מהימין להקמת ממשלה בראשות נתניהו. בפרט כוונה קריאה זו לגדעון סער ומפלגתו "תקווה חדשה".  מפגיני נס ציונה מחו נגד הצטרפות ראש העיר שמואל בוקסר למכתב ראשי העיריות והמועצות. המפגינים הדגישו שבכך יפר גדעון סער את הבטחת הבחירות העיקרית שלו: לא להצטרף לממשלת הנאשם.

ביום ראשון 18/4/21, הגשנו, נציגי המחאה, מכתב למר בוקסר אשר קיבל את פנינו (ללא התראה, וללא תיאום מראש) בלישכתו.

ראש העיר קרא את המכתב וטען כי הוא מתרחק מפוליטיקה ארצית, ודאגתו העיקרית היא העיר נס ציונה ורווחת תושביה. לדבריו, יש מאחורי המכתב רעיון שיכול להועיל גם לגוש השינוי. אנחנו מצידנו הסברנו שאינו יכול לייצג את תושבי העיר בחתימתו כראש עיר, כאשר רוב מוחץ של תושביה הצביעו בעד גוש השינוי ונגד המשך שלטונו של הנאשם. הסכמנו שלא להסכים.

להלן המכתב שהוגש:

ראש העיר מר שמואל בוקסר מקבל בלשכתו את נציגי המוחים: שאולי, הדס וצבי. 18.4.21
ראש העיר מר שמואל בוקסר מקבל בלשכתו את נציגי המוחים: שאולי, הדס וצבי. 18.4.21
הדס, שאולי וצבי על רחבת העיריה בדרך להגשת מחאה על תמיבתו של ראש העיר בנתניהו. 18.4.21
הדס, שאולי וצבי על רחבת העיריה בדרך להגשת מחאה על תמיבתו של ראש העיר בנתניהו. 18.4.21

 מר בוקסר הנכבד,

 בשנה האחרונה, ואף לפניה, יצאו אלפי תושבי נס ציונה להפגנות מחאה נגד השחיתות השלטונית, אותה מוביל ראש הממשלה הנאשם בשלושה כתבי אישום. הופתענו וכעסנו  לראות את שמך בין שמות ראשי ערים ומועצות של הליכוד (למרות שלא התמודדת כנציג הליכוד), הקוראים לשובו של גדעון סער לחיק הליכוד. צעד כזה עומד בניגוד מוחלט לדגל אותו נשאה מפלגת 'תקוה חדשה' בכל תקופת הבחירות, דגל המלחמה בשחיתות. הצטרפותך למנשר זה אינה מייצגת את דעת רוב תושבי העיר, ואף מהווה קריאה פומבית להפרת הבטחת בחירות. אנו תקווה שלא תפר את הבטחותיך לטיפול בענייני עירנו באותה צורה.

 אנו קוראים לגדעון סער להוכיח את יושרו ויושרתו הציבורית, ולדבוק בהבטחת הבחירות שלו לפיה לא ישב בממשלה עם הנאשם בפלילים בשום צורה ואופן.

 אלפי מפגיני ומפגינות נס ציונה

שלחו לי הודעה במייל
הודעה על
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
ראו את כל התגובות