• נס המחאה •

• המחאה בנס ציונה בעיני משתתפיה​ •

24.10.20 צילום נעם אמיר

אנו מביאים כאן את סיפור המחאה נגד השחיתות השלטונית של ממשלת נתניהו בשנים 2021-2017, ובפרט בשנה האחרונה 2021-2020. המחאה שהגיעה לשיאה בשנה זו, הוציאה עשרות אלפי מפגינים בכל הארץ מדי שבוע. נס ציונה הפכה לאחד המוקדים הבולטים של המחאה הארצית, הן בשל התגייסות רבים מתושביה למחאה, והן בשל מסע השטנה של תומכי נתניהו נגד המפגינים בעיר. 

יש בסיפורה של המחאה בנס ציונה מאפיינים מיוחדים לעיר ולסביבתה, אך היא בוודאי מייצגת נאמנה את המחאה בכל הארץ. הדברים לא נכתבו כתיאור היסטורי של האירועים, אלא בקטעים שכתבו המפגינים עצמם, על פי ראייתם הסובייקטיבית ובלשונם. כך מביאים הקטעים, מעבר לעובדות ותיאור אירועים הנכונים ליום כתיבתם, גם את התחושות, הכוונות, התובנות והמסקנות של משתתפי המחאה.

בהפגנות בנס ציונה השתתפו גם תושבים של ערים וישובים בסביבה (רחובות, ראשל"צ, יבנה, נטעים, בית חנן, ניר צבי, מזכרת בתיה ועוד), וגם להם יד בכתיבה. מאידך, מפגיני נס ציונה השתתפו גם בהפגנות במקומות אחרים ובעיקר ב"בלפור" נוכח מעון ראש הממשלה בירושלים, בכיכר גורן בפתח תקוה, בתל אביב, בשיירות מכוניות ובערי הסביבה (צומת בית עובד, יבנה, ראשל"צ, גדרה, חולון, רחובות). גם השתתפות זו מוצאת ביטוי בקטעים שנכתבו. בשילוב זה של מפגינים ממקומות שונים מבטאת מחאת נס ציונה את המשותף והמאחד של מפגיני המחאה בכל הארץ.

מסגרת זו אינה מאפשרת לכתוב על הכל בפירוט, לכן צירפנו גם תמונות רבות שבחרנו בקפידה, כדי שתרומת כל אחת תשווה לזו של אלפי מילים.

תודתנו לכל הכותבים, לצלמים שצילמו את התמונות ותמיד היו במקום במהלך ההפגנות, לחברי המערכת שהשקיעו זמן ומחשבה בארגון החומר, למובילי מחאת נס ציונה ולמפגינים שהתגייסו לתרום את המימון.

תודה מיוחדת לחבורה המופלאה של מפגיני נס ציונה, שביחד עם השותפים בכל הארץ, נשאו בגאון את נס המחאה, וחוללו את הנס הגדול של סילוק השלטון המושחת של ממשלת נתניהו. 

מערכת "נס המחאה"

הדס ענבר, יונה שפירא, לרי אקר, מני שני, צבי פלטיאל, שאולי עמיר
דצמבר 2021