יוזמות ואירועים - כל מה שזז מחוץ להפגנות - לקראת הבחירות ובמהלכן

בחירות 2021 -צאו להצביע!

מני שני

מחאת נס ציונה, 2021

לקראת הבחירות במרץ 2021 קיבלנו החלטה עקרונית, לפיה המחאה היא א-מפלגתית. היה לנו חשוב שהמחאה לא תחצוץ בין המוחים. למרות שרוב המוחים היו ממחנה מרכז-שמאל, הרי שהיו בה גם מוחים מהימין.

בעדינות, על מנת שלא לפגוע, נהדפו ניסיונות להשתלט על המיקרופון מצד גורמים פוליטיים.  בהזמנת דוברים בחרנו את האנשים והשתדלנו לגוון ולהזמין נציגים של כל מפלגות השינוי. הוחלט כי לא נתלה שלטים של מפלגות, אבל נקרא בקול גדול "צאו להצביע יחד ננצח". כמו כן קראנו לאנשי המחאה להצטרף למשמר הבחירות.

התרכזנו במאמץ להעיר את הרחוב. הודפסו שלטים ומדבקות "23/3 נלך להצביע"
שיירות מכוניות סובבו ברחבי העיר, קבוצת הריצה קראה "צאו להצביע", וגם הנושא העיקרי בכיכרות היה קריאת הנואמים לציבור לצאת להצביע. אירוע מרכזי נערך בשבת 27 לפברואר בכיכר שומר הגבעות. קבוצת פעילים חמושים בשלטים, מדבקות ופליירים התייצבה בשבת שטופת שמש וקראה למאות המטיילים שהגיעו לשמורת גבעות הכורכר "צאו להצביע!".

יונה ואילנה דורשות גוש אחד. 3.21 צילום: נעם אמיר
יונה ואילנה דורשות גוש אחד. 3.21 צילום: נעם אמיר

ואכן, שיעור ההצבעה בבחירות לכנסת ה-24 בנס ציונה היה מעל הממוצע הארצי (64%) והגיע ל-75%. האם זה בשל פעילותינו הנמרצת? כנראה שיש לנו חלק בזה, נוכח העובדה שמפלגות המרכז-שמאל קיבלו בנס ציונה 56%!

הדרך לניצחון לא הייתה קלה.  תחילה העניק הנשיא את המנדט להרכבת הממשלה לנאשם נתניהו. אבל משלא עלה בידו להקימה, המנדט הועבר לח"כ יאיר לפיד, שממש בשעות האחרונות למנדט שקיבל, בראשון ביוני 2021, צלצל לנשיא המדינה מר ראובן ריבלין והודיע לו: עלה בידי!

תם אך לא נשלם!

המרצת מבקרי גבעות הכורכר להצביע - שבת 27.2.2021 בכיכר שומר הגבעות.
המרצת מבקרי גבעות הכורכר להצביע - שבת 27.2.2021 בכיכר שומר הגבעות.
מעודדים הצבעה בצומת הקניותר 13.3.21 צילום: נעם אמיר
מעודדים הצבעה בצומת הקניותר 13.3.21 צילום: נעם אמיר
שלחו לי הודעה במייל
הודעה על
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
ראו את כל התגובות